top of page
Yazı: Blog2 Post

Gözleri Tamamen Açık

Oscar sezonu geldiğinde Hollywood camiasında büyük bir kıpırdanma olur. Bu kıpırtı öyle ihtişamlıdır ki, küçük hayatların özdeşlik kurabilmesi için bunu yaklaşan bir akraba düğününe benzetmekten başka çare yoktur. Sadece, takı kavgası yüzünden olay çıkaran alkollü bir enişte yerine şampanyayı fazla kaçıran sempatik Adrien Brody vardır.

Nicole Kidman, yoğun geçen bir yılın ardından Oscar davetiyesini alır. Öyle icap ettiği için hafifçe şaşırsa da aslında geçen seneden beri bu törene hazırlanmaktadır. Menajeri, basın danışmanı ve 12 stilisti tarafından 7 ayda hazırlanan, prova edilen, vücudundaki kusursuz şekli bulması için sene sonuna kadar diyet yapmasını gerektiren kıyafet sonunda hazırdır. Kıyafetin bir benzerinin daha önceki yıllarda başka bir ünlü tarafından giyilip giyilmediği hummalı bir şekilde araştırılır. Çünkü böyle bir durumda diğer ünlüyle arasında herhangi bir husumet aranacak, magazinsel senaryolar üretilecek, hiç olmazsa hangisinde daha iyi durduğuna dair gündemi uzun süre meşgul eden karşılaştırmalar yapılacaktır. Nicole Kidman, menajeri, basın danışmanı ve 12 stilisti bu araştırmadan bir şey bulamazsa kıyafet onay alır.

Sıra, geceye dair diğer aksesuarlara gelir. Nicole Kidman’ı boş bir reklam tabelası olarak gören gözü kara tasarım firmaları, bu hoş gerdanda ürünlerini sergilemek için aylar öncesinden sıraya girer. Nicole Kidman, menajeri, basın danışmanı ve 12 stilisti, Nicole Kidman markasıyla uyum sağlayabilecek parçaları bir araya getirebilmek için uzun süre kafa yorar. Daha sonra, görünümü tamamlayacak saç ve makyajla ilgili sayısız prova yapılır. Her felaket senaryosuna karşı onlarca alternatif saç ve makyaj tasarlanır. O gün dünyayı antik uzaylılar ziyaret etse, Nicole Kidman’ın buna uygun bir saçı ve makyajı olur. Her şey kusursuzdur.

Sıra, eğer ödül alacak kadar şanslı olursa, yapacağı konuşmaya gelir. Nicole Kidman, menajeri, basın danışmanı ve 12 stilisti ödül konuşmasını hazırlamaya başlar. 12 stilistin artık orada olmasına gerek yoktur. Yine de bu sürece katılırlar. Beraber çok uzun zaman geçirdikleri için aralarında bir bağ oluşmuştur. İçlerinden biri, erkek arkadaşının evlenme teklif ettiğini söyler. Çok sevinirler. Nicole Kidman; “Dikkat et. Sakın düğünde eniştenin çok alkol almasına izin verme.” der.

Nicole Kidman, törenden önceki 3 hafta boyunca ölüm diyetine girer. Sadece sıvıyla beslendiği bu süreç içerisinde 7 kere bayılır, 2 kere hastanelik olur. Menajeri, basın danışmanı ve 12 stilisti dayanmasını söyler. Tüm bunlar bittiğinde harika görünecektir.

Tören günü gelip çattığında, Nicole Kidman her şeyiyle hazırdır. Saten elbisesinin kırışmaması için devasa bir minibüsün bagajında yüzükoyun seyahat etmek zorunda kalır. Saçının bozulmaması için kafasını çevirmemesi ve çok aç olduğundan sarhoş olmamak için alkol almaması gerekir. Tüm bunları unutmamaya çalışır. Menajeri tüm bunları her saniye hatırlatmaktadır zaten. Basın danışmanı ve 12 stilisti evdedir. Töreni televizyondan takip ederler.

Nicole Kidman tam da çalıştığı gibi yürüyerek, ezberlediği gülümsemesiyle kırmızı halıda boy gösterir. Zor bir yıl geçirmiştir. Biraz kafa dağıtmaya ihtiyacı olduğunu düşünür. Bir kuğu gibi salona ilerler ve gece boyunca kendinden beklendiği gibi kusursuz bir performans sergiler. Sabah uyandığında yorgun ama mutludur. Huzurla yardımcısının getirdiği kahvesini yudumlar. Gazetesini okurken ise şu manşeti görür.

“Tom Cruise’la olan olaylı boşanmasıyla gündeme gelen Nicole Kidman, geceye yalnız katıldı.”

79 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page