BEN KİMİM?

Kafamda sesler, dışarıda sesler, her yerde sesler var. Bu seslerden azade bir de ben, çırılçıplak. Neyim ben? Biraz annemin olmamı istediği evlat, biraz babamın gurur duymak istediği kız çocuğu, arkadaşlarımın olmasını istediği gibi bir dost.


Birilerinin görmeyi düşlediği bir kılıf içerisinde asıl benliğim, çırılçıplak kalmışçasına utanıyor dışarı çıkmaya. Kendim olarak yaptığım ne varsa, birilerine benzemediği ya da birilerinin beni koyduğu kalıpta durmadığı için dışarda kaldım.


İçerde olmak için çabaladım durdum; zannettim ki bir tek iyi, bir tek güzel, bir tek doğru var hayatta ve o her neyse ben değil onlar biliyor.


Her gece yatağa yattığımda çıkarıp giydim o bütün kılıfları, kendime baktığımda hep bir parça eksildiğimi gördüm. Fakat yırttığım da oldu bu kılıfları, sığamadığım ve içindeyken bile kendi rengimle parladığım.


Kalbim iyi midir, saçım güzel midir, düşüncelerim doğru mudur kim bilir? Ne okumalı ne söylemeliyim ya da nasıl gülmeliyim; kahkahayla mı yoksa tebessümle mi? Ağlamak istiyorum ama ya ağlamamam gerekiyorsa, o zaman nasıl kabul görürüm. Her an eti çimdikleniyor gibi hissediyorken nasıl kendi bildiği gibi davranabilir ki insan? Kendi gibi olamayan kaç özgür ruhuz?
21 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Sputnik-4131