top of page
Daghan_Donmez.jpg

Dağhan Dönmez

kurucumuz4.jpg
DDI%20Akademi%20Logo%20%C5%9Feffaf_edite

1981 yılında İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi Sigortacılık Bölümü’nden mezun olduktan sonra, aynı üniversitenin Bankacılık Enstitüsünde yüksek lisans yaptı. İkinci üniversitesini İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde tamamladı.

16 yıl özel bir bankada çalışan Dönmez, 9 yıldan bu yana eğitmenlik yapmaktadır. Banka görevi esnasında, Call Center Liderliği, Risk İzleme Yetkilisi ve İç Kontrolör gibi görevleri icra etmiştir. 2021 Ocak ayı itibariyle, bir eğitim ve gelişim şirketi olan DDI Akademi’yi kurarak, oluşturduğu ekip ile birlikte disiplinlerarası eğitimler tasarlamakta ve sunmaktadır.


Diğer yandan, yirmi yıldır edebiyatla ilgili çalışmalarını sürdüren Dönmez’in, Duvar Yazıları isimli bir şiir kitabı ve Attila’nın Tuhaflığı isimli bir senaryosu mevcuttur. Halihazırda, 2020 yılında tamamlayacağı bir roman üzerine çalışmaktadır.

Edebiyat alanında birçok dergi ve platformda kitap eleştiri yazıları, makale, öykü, şiir ve köşe yazıları yazan Dönmez, 32 Punto Dergisi’nde, editörlük yapmıştır. Yazı ve şiirleri, Eleştirel Kültür, Koridor, Edebiyat Haber, İnsanokur, Eskimeyen Kitaplar, Düşle Edebiyat, Birgün Kitap Eki, Aydınlık Kitap Eki gibi mecralarda yayımlanmıştır. Son olarak, Yurt Gazetesi'nde köşe yazarlığı görevini ifa etmiştir.

 

 


Birçok kurum ve mecrada, satış eğitimleri, gelişim/liderlik eğitimleri, kitap atölyeleri, felsefe seminerleri ve film okuma etkinlikleri yapan Dönmez’in, 2017 yılında Deniz Akademi’nin düzenlediği en yaratıcı video yarışmasında, birincilik ödülü bulunmaktadır. Yarışmaya 282 kişi katılmıştır.

 

 

Hayattaki en büyük mutluluk kaynağı ise, küçük kızı Ilgaz’ın babası olmaktır.

Lento logo arkasız küçük.png
bottom of page